Баер му постави ултиматум на Челзи за Хаверц

Премиерлигашот Челзи е сериозно заинтересиран за услугите на играчот од средниот ред на Баер, Каи Хаверц и повеќе од еден месец е во преговори, пренесува „Билд“.

Управата на германскиот клуб издаде ултиматум според кој, ако до 28 август трансферот не биде завршен, фудбалерот се враќа на тренинзи во Леверкузен.

Познато е дека Хаверц сака да ја продолжи кариерата во Челзи и одамна се договори за личните услови и петгодишна соработка.

Баер сака да добие околу 100 милиони евра за својот фудбалер.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close