Барселона нема да добие дополнителни средства за трансфери

Раководството на Барселона нема да одвои дополнителни средства за буџетот за трансфери во идниот преоден рок.

Според „ЕСПН“ финансиската криза предизвикана од пандемијата на коронавирус тешко ги погоди Каталонците.

Забележано е дека клубот очекува да го зајакне тимот со размена на фудбалери со други клубови или надополнување на буџетот со продажба на свои играчи.

Back to top button
Close