Барселона се врати на минус четири бода во однос на Реал

Актуелниот шпански шампион Барселона не се откажува од одбрана на трофејот. Каталонците синоќа на тешкото гостување кај Виљареал забележаа победа со 4:1 и не му дозволија на Реал Мадрид многу да се одлепи на врвот на табелата во Ла Лига.

Головите за Барселона ги постигнаа Франциско Торес (автогол), Луис Суарез, Антоан Гризман и Ансумане Фати, додека за Виљареал погоди Џерард Морено.

Со овој меч се комплетира 34. коло по кое Реал има 77 бода, Барселона 73, Атлетико Мадрид 62, Севиља 57, Виљареал 54,…

Back to top button
Close