Бејл претера: Спие на клупата додека Реал ја зема титулата (ВИДЕО)

– Реал Мадрид и Герет Бејл се „поранешни“, јасно е дека нивните патеки ќе се разделат во текот на летото и тука ништо не е спорно, но безобразлукот на Велшанецот достигна ново ниво.

Имено, брзоногиот крилен играч, кој несомнено се исплати многу пати со головите за „кралскиот клуб“, си даде право да спие на клупата за резерви за време на натпреварот со Алавес, кој Реал вчера го реши во нивна корист со резултат 2:0.

Мртов ладен, Бејл ги крена нозете на седиштето пред него и ја повлече маската од устата на лицето. Тој дремна неколку секунди, и кога сфати дека е „фатен“ од камерите, се преправаше дека сè е тоа дел од неговото смешно шоу, но тој не убеди никого.

Тој го направи сето тоа кога отиде во неповрат и последната шанса за Зинедин Зидан да го стави во игра како петта замена.

Со овој чин, Велшанецот покажа непочитување кон клубот и јасно е дека мадриѓаните ќе го испратат надвор ова лето.

Back to top button
Close