Бебе од Струга со тешки повреди донесено во болница

Во СВР Охрид, вчера околу 11 часот, било пријавено дека во болницата „Свети Еразмо“ со тешки телесни повреди било донесено 16-месечно дете од Струга, информираат денеска од Министерството за внатрешни работи.

Од Министерството за внатрешни работи додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Back to top button
Close