Бебето на Ријана со први фотографии за британски „Вог

Поп-ѕвездата и милијардерка Ријана, која на настапот во паузата на полувремето на „Супербоулот“ откри дека го чека своето второ бебе, се појавува на мартовската насловна страница на британскиот „Вог“заедно со момчето A$AP Rocky и нивниот 9-месечен син.

Прекрасните снимки од нивниот син ги означуваат првите негови фотографии откако Ријана го покажа новороденчето во слатко видео на TikTok во декември. Ријана и Роки, и двајцата 34, го пречекаа својот син во мај.

Насловната страна содржи слатка семејна фотографија од Ријана, Роки и нивниот син на плажа, додека Роки го држи насмеаното бебе додека го бакнува во чело, а Ријана оди пред нив.

Тројката е облечена во црно за снимањето, со Роки во кожен елек и панталони, Ријана во чипкаст фустан со висок шлиц и нивното малечко момче во црно долен дел.

Уште една симпатична фотографија ја прикажува Ријана како седи на каучот со разбушавена коса додека го држи својот син, кој е завиткан во бело ќебе. И Ријана и нејзиното бебе, чие име допрва треба да се објави, гледаат во камерата за кадарот.

Мартовскиот број на британскиот Вог ќе биде достапен преку дигитално преземање и на киосците од 21 февруари.

Бремената Ријана пак лани, аво април позираше за мајското издание на американскиот Вог со нејзиниот најсекси изглед до сега. За престижниот магазин избра модни парчиња од Алаја, Ив Сен-Лоран, Готје и Рик Овенс.

Back to top button
Close