Бетис го најави трансферот на Браво

 Поранешниот голман на Манчестер сити, Клаудио Браво се пресели во Реал Бетис. Ова е објавено на официјалната веб-страница на клубот од Севиља.

Се известува дека договорот е на една година со можност за продолжување на уште една година.

Триесет и седумгодишниот голман се приклучи на Манчестер сити од Барселона летото 2016 година. За четири години, тој одигра 61 натпревар за „граѓаните“ и прими 60 гола, а на 20 натпревари не беше совладан.

Чилеанецот се приклучи на Бетис како слободен агент.

Back to top button
Close