Без струја утре дел од корисниците во Кисела Вода, Гази Баба и Карпош

– Без електрична енергија утре ќе бидат дел од корисниците во општините Кисела Вода, Гази Баба и Карпош.

Како што соопшти РЦУК, по претходно известување од ЕВН Македонија АД, утре од 06 до 09 часот без струја ќе биде објектот на казино Глобал Гаминг лоциран на улица „Иван Козаров“ б.б. во општина Кисела Вода.

Без електрична енергија во периодот од 07:20 до 15:30 часот, ќе бидат дел од корисниците од улиците „Ташко Караџа“, „Лазар Поп Трајков“ и „Трифун Хаџи Јанев“ во општина Гази Баба.

Корисниците од улица „Ташкентска“, како и дел од корисниците од улица „Хелсинки“ во општина Карпош ќе немаат струја во периодот од 09 до 14 часот.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close