Без вода утре корисници од улицата „Јани Лукровски“ во Автокоманда

Без вода утре од 8:00 часот ќе останат корисниците од ниска зона на улицата „Јани Лукровски“ во населбата Автокоманда.

Како што соопшти денеска РЦУК-Скопје, прекинот е заради уличен дефект Ф-150мм на булеварот „Александар Македонски“ раскрсница со „16-та Македонска бригада“.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

Back to top button
Close