Би-би-си тврди дека претпладнево на прес конференција најверојатно ќе биде објавено за постигнат трговски договор Лондон-Брисел

Прес-конференција за постигнат трговски договор на Велика Британија и Европската унија по брегзит најверојатно ќе се одржи денеска претпладне, јави Би-би-си.

Медиумот се повикува на извори во Лондон и од Брисел.

Информацијата е откако беше објавено дека Велика Британија и ЕУ се блиску до постигнување договор. Така, по повеќемесечни преговори, двете страни ќе избегнат хаос околу тврдиот брегзит, фпфсвса медиумот во извештајот

Back to top button
Close