Биле затекнати при тешка кражба, па го нападнале полицаецот

На 19.05.2024 во 22.00 часот во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Б.С.(27) и Д.Д.(22), двајцата од Прилеп. Тие биле затекнати при извршување на „тешка кражба” од плац на правно лице од Прилеп. Притоа, тие физички нападнале полициски службеник кој не бил на работа, а го пријавил настанот.

Тие биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следува соодветна пријава

Back to top button
Close