Битолчанец уапсен откако нападнал полицаец на струшкиот ракометен турнир

Струшката полиција поднесе кривична пријава против 21-годишен битолачанец поради сомнение за сторени кривични дела спречување на службено лице во вршење на службено дејствие и напад врз службено лице.

Како што информираат од МВР, на 16 месецов, во Струга, на спортски терен, при обезбедување ракометен натпревар, полициски службеник од ОВР Струга бил нападнат од 21-годишникот по што тој се дал во бегство, но потоа бил приведен во полициската станица во Струга.

Back to top button
Close