Бизнисменот Амзоски бара отштета од 195 000 евра во случајот „Меѓународен сојуз“

Бизнисменот Ардијан Амзоски од фирмата „Дрим билдинг“ – Струга бара отштета од 195 000 евра во случајот со невладината организација „Меѓународен сојуз“ – Скопје, во кој обвинителството тврди дека е еден од двајцата измамени бизнисмени, објави „360 Степени“.

Амзоски барањето го поднел и писмено, а денеска тоа го посочи и во судница пред обвинетите.

„Сакам да се приклучам кон кривичното гонење во предметот и пријавувам побарување за штета од 195 000 евра“, рече Амзоски.

Повеќе на следниот линк.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close