Бока со понуда за Карлос Тевез

 Бока Јуниорс му понуди нов договор на напаѓачот Карлос Тевез до крајот на 2021 година, јавуваат аргентинските медиуми.

Триесет и шест-годишниот договор на Тевез со клубот истекува на крајот на месецот. Карлос се пресели во Бока во зима 2018 година, а пред тоа ги бранеше боите на Шангај, Јувентус, Манчестер Сити, Манчестер Јунајтед и други.

Во сезоната 2019/20, Тевез одигра 18 натпревари на сите турнири со 9 голови и 2 асистенции.

Back to top button
Close