Болсонаро го касна американски ној

 Бразилскиот претседател Жаир Болсонар бил каснат од американски ној, птица сродна на ему, додека е во карантин во претседателската палата.

Болсонаро ги хранел птиците во градината, но нојот го каснал, објави порталот „Метрополес“.

Болсонаро првично тврдеше дека вирусот корона е мал грип и одбиваше да носи маска, но меѓувреме речиси два милиони Бразилци се заразија, а повеќе од 74.000 починаа.

Back to top button
Close