Бомбаш самоубиец е причината за експлозијата на џамијата, умреа над 100 луѓе

Во северната авганистанска провинција Кундуз, умреа 100 лица најмалце.

Џамилија експлодирала во 13.30 часот, додека луѓето имале петочна молитва.

Според извештаите на медиумите, имало и 200 повредени. Повеќе биле пренесени во болница.

Back to top button
Close