Борусија загуби од Баерн на последните три натпревари во Бундеслигата со вкупен резултат 0:10

Во натпреварот од 28. коло од Бундеслигата, Баерн ја совлада Дортмунд Борусија (1:0).

За „милионерите“ ова беше трет пораз во низа од Баварците во германскиот шампионат со вкупен резултат 0:10. На претходните два меча беше 4:0 и 5:0 за Баерн.

Последен пат Борусија го победи Баерн во Бундеслигата во октомври 2018 година (3:2).

Back to top button
Close