Бошковски од инфективна- подобар сум,чувајте се

Претседателот на Обединети за Македонија и поранешен министер за внатрешни работи Љубе Бошкоски, кој  синоќа бил примен на Инфективната клиника поради влошена состојба со ковид-19, се обрати преку својот Фејсбук профил

Почитувани членови и симпатизери на Обединети за Македонија, почитувана јавност, Поради зголемениот интерес за мојата здравствена состојба, многу луѓе ме прашуваат како сум и не можам да одговорам на сите.

Затоа, ве известувам дека сум на Инфективна клиника, примам терапија уште 3-4 дена. Состојбата ми е подобра, се чувствувам одлично. Голема благодарност до медицинскиот персонал и моите сопартијци кои ми даваат поддршка и се тука за мене. Чувајте се!, пишува Бошковски на својот ФБ профил

 

Back to top button
Close