Босна погодена од земјотрес, почувствуван и во Македонија

Вечерва е регистриран земјотрес од 6 степени според Рихтер во Босна и Херцеговина.

Според првичните информации епицентарот е регистриран на 44 километри од Мостар.

Земјотресот е почувствуван и на територија на Македонија

 

 

Back to top button
Close