Брнз: Најдлабоко сочувство до семејствата што ги загубија своите најмили  

Во исто време, и Амбасадата на САД во Софија изрази сочувство до семејствата на загинатите

Американската амбасадорка во земјава Кејт Мери Брнз изрази сочувство за загинатите во автобуската несреќа што се случи доцна синоќа во Бугарија.

„Од име на Американската амбасада, сакам да изразам најдлабоко сочувство на семејствата кои ги загубија своите најмили, и нашата поддршка за повредените, како и за оние на кои срцата им се скршија кога слушнаа за оваа трагична сообраќајна несреќа. Нашите мисли се со Вас во овие тешки времиња – напиша амбасадорката Брнз на Твитер.

Back to top button
Close