Бројот на загинати во силниот земјотрес во Мароко се искачи на 820

Бројот на загинати во силниот земјотрес што го погоди Мароко се искачи на 820, соопшти Министерството за внатрешни работи на Мароко.

Најмалку 672 лица се повредени, од кои 205 тешко, во земјотресот со јачина од 7,2 степени според Рихтеровата скала што на полноќ ги погоди планините на Високиот Атлас во Мароко

Back to top button
Close