Брутално убиство пред полициска станица во Атина: Дошла да го пријави партнерот, ја избодел до смрт

Потресен настан се случи синоќа во Атина, кога 28-годишна жена беше избодена до смрт пред полициската станица Агиос Анаргири од страна нeјзиниот поранешен партнер.

Според грчките медиуми, таа отишла да го пријави, кога тој одеднаш се појавил и почнал да ја боде.

Младата жена раскрварена се приближила до вратата од полициската станица, а потоа починала.

Веднаш потоа напаѓачот си нанел убоди со нож и е пренесен во болница.

-Полицијата воопшто немаше време да направи ништо. Ја избодел кога излегла од полициското одделение, а потоа се прободел во вратот и бил фатен од полицијата“, изјави за Прототема сведок на инцидентот.

Според последните информации, девојката која во 2020 година побарала заштитни мерки за пријавување силување и тепање од човекот кој по 4 години ќе стане нејзин убиец, во понеделникот вечерта со пријателка отишла во полициска станица.

Меѓутоа, кога 28-годишната излегла од полициската станица и додека според информациите се јавила на 100, го добила убиствениот напад од нејзиниот поранешен партнер, а операторот на итната линија слушнал што се случило пред полициската станица. Мажот со мотор и пришол на девојката и потоа таа почнала да трча кон одделот – односно назад на безбедно место – за да се спаси. 39-годишникот ја бркал и за жал ја стигнал и ја убил.

извор

Back to top button
Close