Бугарија: Татко го полил 4-годишниот син со бензин и го запалил

4-годишно дете било примено во Ургентниот центар во Благоевград, полиено со бензин и запалено од сопствениот татко, дознава бТВ.

Детето има 80% изгореници по телото и итно е пренесено во придружба на мајка му во „Пирогов“.

Според зборовите на мајката, таа не живеела со таткото на детето. Таа во полиција рекла дека тој е виновен.

Инцидентот се случил нешто пред 17 часот.

Back to top button
Close