Бугарските медиуми со нови детали: Борисов спие во туѓа спална соба (ФОТО)

Бугарските медиуми донесуваат нови детали за сканадалот со премиерот Бојко Борисов. Како што дознава „Afera.bg“, контроверзниот Бојко е фотографиран во туѓа спална соба и се прашуваат каде тој преспива.

Тие дури и шеговито коментираат дека Бугарија можеби не е, но Борисов е влезен во еврозоната судејќи по купчињата евра што ги чува во наткасната.

Тој ги ги чува веднаш под омилената играчка-пиштолот. Кој знае колку пари има во наткасната со банкноти од 500 евра, или пак пакет од 50.000 евра-проценува „Афера.бг.

Извор: Pressingtv.mk

Back to top button
Close