Челзи ќе добие до 16 милиони евра за Азар по освојувањето на трофејот на Реал во Ла Лига

Челзи ќе добие бонус по победата на Реал Мадрид во шампионатот на Шпанија, објави „ЕСПН“.

Според изворот, лондончани ќе добијат бонус од 11 до 16 милиони евра од Мадрид како дел од трансферот на напаѓачот Еден Азар.

Белгиецот игра за Реал Мадрид од летото 2019 година. Оваа сезона, Азар има одиграно 21 натпревар на сите турнири во кои постигна гол и направи 4 асистенции.

Back to top button
Close