Честитки од Заев до Меркел по повод нејзиниот 15-годишен мандат како канцелар

Премиерот Зоран Заев вечерва на Твитер и упати честитка на Ангела Меркел по повод одбележувањето 15 години како канцеларка на СР Германија.

-Честитки за нашата пријателка, д-р. Ангела Меркел која денес одбележува 15 години како канцеларка на СР Германија. Таа ја испишува современата германска историја. Канцеларката e наша блиска пријателка и нѐ мотивира да продолжиме уште похрабро напред, напиша на Твитер премиерот Заев.

Back to top button
Close