Четири италијански екипи сакаат да го добијат Јумтити

Барселона сака да го продаде Самјуел Јумтити, а за него се заинтересирани калчолигашите, Наполи, Лацио, Рома и Торино, објави „Sport.es“.

Според изворот, каталонскиот клуб сака да го замени Јумтити со дефанзивец од „висока класа“.

Во сезоната 2019/20, камерунскиот фудбалер одигра 18 натпревари за Барселона и нема постигнато гол или асистенција.

Back to top button
Close