Четиринаесетгодишно дете се удави во Беровско езеро

Во тек е потрага по телото на 14 годишник кој се удавил во водите на Беровско Езеро.

Екипи на ОВР Берово се на местото на несреќата, каде повеќе од еден час го пребаруваат теренот околу Беровско Езеро.

Телото на младото момче се уште се бара во водата, а се очекува во секој момент да пристигне и нуркачка екипа

Back to top button
Close