Четворица загинати во пожар во ковид болница во Букурешт

– Четири лица загинаа во ковид болница во Букурешт во пожар кој избувна рано утрово.

Здравствените власти информираат дека се евакуирани 102 пациенти од болницата.

Во меѓувреме, пожарот, кој избувнал околу 4 часот во една од зградите во болницата „Матеј Балс“ во Букурешт, е изгаснат.

Полицијата се уште не ги соопшти причините за пожарот.

Back to top button
Close