Чулев: Поднесена е кривична против ексдиректорот на РЕК Битола зс изнуда и барање поткуп од фирма за ископ

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, денеска од Битола информираше дека има кривична пријава за поранешниот директор на РЕК Битола, Васко Ковачевски, и потесното раководство за сторени кривично дело злоупотреба на службената положба и изнуда од фирма која добила тендер за ископ на јаловина.

Back to top button
Close