Цистерна се извртела на автопатот Градско – Велес, сообраќајот пренасочен по стариот пат

На автопатот Градско-Велес кај „Дади Петрол“, попладнево во 16 часот, се случила сообраќајна незгода во која се извртела цистерна, соопшти АМСМ.

Поради сообраќајката, сообраќајот е пренасочен и ќе се одвива по стариот пат, посочуваат од АМСМ.

Back to top button
Close