Дебранец приведен за напад на ќерка му

Полициски службеници привеле жител на Дебар поради семејно насилство, јави МИА.

– Во Одделението за внатрешни работи приведен е С.Б.(67) од Дебар. Тој, претходно во семејниот дом физички ја нападнал неговата ќерка. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, изјави Стефан Димоски портпарол на Секторот за внатрешни работи – Охрид

Back to top button
Close