Демонстрантите утринава ја блокираа зградата на Бугарската национална телевизија

– Демонстрантите, предводени од граѓанско движење „Боец” и Георги Георгиев утринава ја блокираа зградата на Бугарската национална телевизија.

Акцијата е четврта од серијата “изненадувачки блокади”, пренесе БГНЕС. сд/

Back to top button
Close