Денеска видео конференција за дијалогот меѓу Белград и Приштина

 Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска ќе учествува на видео конференција во рамките на дијалогот меѓу Белград и Приштина под покровителство на Европската унија.

Видео-конференцијата, која ќе почне во 10:00 часот, ќе ја води високиот претставник на Европската унија за надворешни работи и безбедносна политика, Жосеп Борел, објави прес-службата на српскиот претседател.

Back to top button
Close