Детали за сообраќајката кај „Мавровка“: Во судирот учествувале пет возила, четири лица се хоспитализирани

Во верижниот судир, кој попладнево се случи кај ТЦ „Мавровка“, учествувале пет возила, а четири лица се повредени, велат од МВР за „360 степени“.

„Четирите лица кои се повредени се префрлени во ГОБ „Св. Наум Охридски“. Сè уште не познат степенот на нивните повреди. Во судирот учествувале ‘пежо’, ‘пасат’, ‘бмв’ и ‘форд’, сите со скопски регистарски ознаки“,велат од МВР.

Поради судирот, настанат е вистински сообраќаен хаос и сообраќајот сè уште се одвива отежнато.

Back to top button
Close