Дете избодено од соученик пред основно училиште во Гази Баба

Малолетник од Скопје бил хоспитализиран во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со повреди од остар предмет.

Според пријавеното, тој бил повреден од друг малолетник пред основно училиште на подрачјето на Гази Баба, велат од МВР.

Предметот бил пронајден, а со малолетникот бил извршен службен разговор.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок

Back to top button
Close