Детето кое беше претепано, премрзнато и оставено на улица во Велес се уште е на клиника во Скопје

Ужасна слика затекнале велешани во саботата околу 13 часот, кога зад Ликовниот салон, близу Ловното на улица ,,Алексо Демниевски Бауман” во Велес забележале дете кое со тешки повреди и премрзнато било оставено да лежи на земја. Настанот бил пријавен во СВР Велес, а детето со тешки телесни повреди било пренесено во Општата болница Велес.

Како што пренесе ,,Фокус”, станува збор за момче на возраст од 12 години, со тешки повреди, отворена рана на брада и скршеница на долна вилица.

Повеќе

Back to top button
Close