Девојче од Арачиново тешко повредено откако било удрено од „ауди“

Во текот на вчерашниот ден, жител на Арачиново со автомбил удрил во малолетно девојче, кое со тешки повреди било префрлено во болница.

„На 01.02.2023 во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Арачиново, скопско, патничко возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.Б.(24) од с.Арачиново, удрило во малолетен пешак од истото село.

Back to top button
Close