Девојка од Скопје силувана во хотелска соба во Охрид

Дваесет и седумгодишна девојка од Скопје утринава околу 5 часот во полициска станица во Охрид пријавила дека врз неа била извршена обљуба.

Како што информира полицијата, девојката го пријавила М.Н. дека извршил обљуба врз неа во хотелска соба во Охрид.

По преземени мерки од полициски службеници од СВР Охрид, М.Н. бил приведен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Back to top button
Close