Девојка починала во Битола, причината за нејзината смрт сѐ уште непозната

18-годишна девојка од Битола синоќа била донесена почината во Клиничката болница во градот, соопшти МВР.

Причините за смртта на девојката не се познати, а телото е предадено на обдукција.

На 13.11.2021 во 17.00 часот во СВР Битола било пријавено дека во Клиничка болница Битола била донесена почината 18 годишна девојка од Битола. Лекар констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатата било дадено за обдукција, се вели во полициското соопштение.

Back to top button
Close