Девојка скокнала од петти кат во Аерродром

Попладнево една девојка се обидела да си го одземе животот во скопската населба Аеродром, објави „Локално“.

Првите информации се дека Т.С. родена 1991 година се фрлила од петтиот кат од зграда на булевар „Авној“.

Девојката била примена на КАРИЛ со тешки телесни повреди, а полициските службеници прават увид на местото на инцидентот.

Back to top button
Close