Ди Марија: Бев вознемирен кога ПСЖ ја одби понудата на Барса за мене

– Офанзивниот фудбалер на Пари Сен Жермен, Анхел Ди Марија призна дека може да се пресели во Барселона во 2017 година, но на крајот остана во француската престолнина.

Сепак, тој беше изнервиран од негативниот одговор на неговиот тим за понудата на Каталонците. Аргентинскиот крилен играч беше играч на Реал Мадрид четири години од 2010 до 2014 година пред да се пресели во Манчестер Јунајтед.

– Отсекогаш сум бил среќен во ПСЖ. Барселона се обидуваше да ме привлече. Клубовите преговараа, но ПСЖ одби. Оваа ситуација ме вознемири многу, но мило ми е што не заминав затоа што сум среќен во Париз. Сакам да ја завршам кариерата во ПСЖ, изјави Ди Марија за „Екип“.

Back to top button
Close