Дибала ќе добие 12 милиони евра годишно според новиот договор со Јувентус

Пауло Дибала е близу до потпишување нов договор со Јувентус.

Според „Калчомеркато“ 26-годишниот Аргентинец е задоволен од позицијата во тимот и има намера да го продолжи договорот. Пријавено е дека тој ќе добие 12 милиони евра годишно плус бонуси.

Во сезоната 2019/20, Дибала одигра 40 натпревари за Јувентус, постигна 17 голови и забележа 13 асистенции.

Back to top button
Close