ДИК: Резултатите од изборите до 23 часот

Според проценките на ДИК најдоцна до 23 часот, ќе бидат обработени најголемиот дел од податоците од гласањето. Последната прес-конференција за одѕивот е закажана за 21 часот кога ДИК ќе ги објави податоците за излезноста до 20.30 часот

.

Портпаролот на ДИК Адмир Шабани соопшти дека до 19 часот на гласање излегле 830.370 граѓани со право на глас односно одѕивот е 45,77 проценти. Обработени се податоци од 3.463 гласачки места.

Back to top button
Close