Димитриевски пријавил дека синоќа две лица се обиделе да го нападнат

Кандидатот за градоначалник на Куманово Максим Димитриевски вчеравечер пријавил во полиција дека две лица му се заканувале и пробале да го нападнат. Како што стои во соопштението од МВР:

„На 05.10.2021 во 21.33 часот во СВР Куманово, М.Д., кандидат за градоначалник на Куманово пријавил дека, додека имал средба со граѓани во Долно Којнаре, кај спортското игралиште, Д.„Н“ и З.П. го навредувале и му се заканувале, по што се обиделе и физички да го нападнат. Се работи на расчистување на случајот, велат од МВР.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close