Димитров: Заев со име и презиме објавуваше бомби кои го разобличија режимот

Зоран Заев со име и презиме од седиштето на политичка партија објавуваше прислушувани разговори па така ние слушнавме на кое дереџе сме паднале. Овие сега се објавуваат некако од страна, ова денес дали беше од паника, дали беше од брзање но не го пишале во текстот „мрш“.  Тој вели „мрш“, ама не го избришале од лентата, истакна кандидатот за пратеник од СДСМ и носител во ИЕ 1 од коалицијата „Можеме“ во вечерашната телевизиска дебата на Телма ТВ.

-Значи зошто не излезете вие како што ве личи во „белата палата“  со име и презиме и зборувајте за бомбите што сега ги слушаме низ кампањава, ја запраша Димитров Силјановска, кандидатот на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

Back to top button
Close