Директорот на Зоолошката градина позитивен на Ковид – 19

Директорот на Зоолошката градина во Скопје, Ѓорги Галетановски – Чомбе преку својот фејсбук профил ја информираше јавноста дека е позитивен на Ковид-19.

-Другари, почитував мерки, пазев колку можам, но по утринското тестирање само што ме известија дека сум позитивен на Ковид 19. Ферски е да знаат сите што биле во некаков контакт со мене деновиве, јас засега имам лесни симтоми се надевам ќе остане така. Чувајте се колку можете и вие и оние окулу вас, вирусот не бира – напиша тој.

Back to top button
Close