Дизелот поевтинува за два денари. Бензините остануваат иста цена

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе нова одлука за цените на горивата кои ќе важат од полноќ.

Од полноќ поевтинува дизелот за два денари, па наместо 101,5 денари ќе се продава за 99,5 денари по литар.

Цените не бензините не се менуваат, односно остануваат 87,5 денари за литар БС-95 и 90 денари за литар БС-98.

Back to top button
Close