Дизелот поскапува за 1 денар – цените на бензините остануваат исти

Цената на дизелот од ноќеска на полноќ се зголемува за 1 денар за литар, додека пак цената на бензините останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ).

Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 95 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС-98 се продава за 97 додека пак цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе се продава за 86 денари.

Цената на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемува за 1 денар, односно ќе се продава за 84,5 денари за литар.

Back to top button
Close