ДКСК ќе одлучува дали ќе отвори случај за Бесмира Ејупи

Антикорупциската комисија допрва ќе одлучува дали ќе отвори случај по обвинувањата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ дека тв-презентерката Бесмира Ејупи е вработена во МНР и дали некој влијаел за нејзиното вработување, пренесува ТВ 24.

Како што соопштиле од Државната комисија за спречување на корупцијата, треба да се утврди дали има спорни моменти за нејзиниот работен ангажман.

Back to top button
Close